| marydraws a întrebat:

Pun intrebarea aceasta aici pentru ca nu stiu la cine sa ma mai adresez. De curand am avut o problema cu conexiunea la internet dar am rezolvat-o prin troubleshooting. Tin sa mentionez ca nu am schimbat nimic din setarile routerului, nici username-ul.

Insa, cand am incercat sa ma conectez de pe telefonul personal am constatat ca nu pot. Imi aparea un semn de intrebare intr-un romb in spatiul de la username si cand am initiat conectarea mi-a aparut mesajul : "Nu s-a putut efectua conectarea la retea". Acum pentru a efectua conectarea trebuie sa dau mai intai pe "ignorare retea" si apoi sa reinitiez procesul.

Tin de altfel sa mentionez ca pe toate dispozitivele in afara de al meu ma pot conecta la aceeasi retea de Wifi iar de pe telefonul meu ma pot conecta la orice alta retea numai la a mea. De asemenea folosesc un router Belkin pentru reteaua wifi.

Asadar, aici este o problema, cu routerul, telefonul sau este o eroare tehnica? Oricare dintre optiuni ar fi o solutie ar fi apreciata.

2 răspunsuri:
| NunuNini a răspuns:

Setarile in telefon. Poate ai blocat reteaua.

| marydraws explică (pentru NunuNini):

Reteaua pare sa fie libera din cate stiu, deci nu e blocata.