| Ara5h a întrebat:

Buna!
Puteti sa imi recomandati un site cu componente de pc foarte ieftine?

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Foarte ieftine sunt second hand sau învechite. Ce cauți de fapt?

| Ara5h explică (pentru sierra1):

Sa fie nou si ieftin

| sierra1 a răspuns (pentru Ara5h):

Ce anume?

| Ara5h explică (pentru sierra1):

O placa video ( cerberus gtx 1050 ti)

| EusebiuPWN a răspuns (pentru Ara5h):

Uite aici: https://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/3399836/
2.500 de lei, ai i3 8100 si 1050ti 8 gb de ram. Daca vrei sa vezi cum o sa se descurce, cauta pe Youtube i3 8100 + 1050ti, sunt o multime de video-uri. Ca idee, e foarte ok privind raportul calitate/pret. Insa trebuie sa-l asamblezi tu, daca crezi ca nu te descurci, trebuie sa achizitionezi si serviciul "Asamblare Standard" care te costa inca 100 de lei. Eventual, ai putea sa mai adaugi un ssd de 128 gb pentru windows/programe, asta sa se miste foarte rapid prin windows. https://www.pcgarage.ro/......i-m2-2280/

| sierra1 a răspuns (pentru Ara5h):

Asta e oricum numai ieftină nu!

| EusebiuPWN a răspuns:

Spune un buget si pentru ce o sa-l folosesti. Ai deja monitor sau vrei sa fie unul inclus? Daca da, ce intrari are acesta?

| Ara5h explică (pentru EusebiuPWN):

Deocamdata nu stiu ce buget dar vreau sa fie ieftin ca sa stiu cum sa imi administrez banii