| kittycrina a întrebat:

Puteti sa ma ajutati si pe mine un pic, va rog big grin? Astazi cand am aprins pc-ul mi-a aparut chestia aia staring windows dupa care, in loc sa imi apara desktopul cu tot ce am pe el mi-a aparut numai o imagine neagra si atat! Nu stiu ce are...ieri cand l-am aprins nu avea nicio problema,mergea foarte bine, m-am pus nuste poze de pe cardul apartului intr-un fisier pe desktop, dar azi.....si m-as pune sa reinstalez windowsul numai ca problema este ca aveam un folderul acela cu fotografii foarte importante pe desktop si realizez ca daca reinstalez windowsul o sa le pierd.VA ROG AJUTATI-MA! Macar 5 minute sa pot sa deschid desktopul ala nenorocit sa imi salvez pozele alea.VA ROG! DAU FUNDA MAAARE!

Răspuns Câştigător
| kittycrina explică:

Ok, am si primit raspunsurilaughing
O sa trebuiasca sa incerci sa deschizi pc-ul in modul "safe".
Restartezi sau aprinzi pc-ul, apesi F8 si F5 repede, de multe ori, pana apare meniul de optiuni avansate ale windows-ului.
Daca apare erroarea "Keyboard error" incerci din nou.
Dupa ce ai facut asta, o sa te puna sa alegi "Safe Mode" cred ca stii cum, cu sagetile te duci pe ea si dai Enter.
Atunci vezi daca merge sa intrii, si daca merge, am bine sa ai un stik, sau ceva pregatit acolo langa tine si sa bagi repede folderul cu imagini de pe desktop pe stik sau pe orice altceva.
Nu stiu daca v-a functiona, dar incearca, daca nu v-a trebuii sa incerci metoda care ti-am zis-o mai inainte, sa incerci sa reinstalezi windows-ul, fara sa formatezi vreo partitie, si in partitia in care aveai vechiul windows, sa te duci in folderul windows.old, si sa cauti acolowinking

4 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Ok, o sa intru pe o pagina si o sa intreb, o sa-ti dau raspunsul in cateva min daca primesc cevawinking

| MenInShadow a răspuns:

Ok, inca nu am primit, s-ar putea sa mai dureze ceva, dar din cate stiu eu, daca instalezi windows fara sa formatezi partitia C sau partitia in care ai tu windows-ul, sa zicem ca daca ai acum xp-ul si instalezi iar alt xp, xp-ul vechi se pastreaza intr-un folder windows.old
Acum nu stiu daca se pastreaza tot, adica intrii in el si te duci la Documents and settings "user" "desktop" si sa iti apara tot ce aveai pe desktop...
O sa-ti spun imediat ce primesc un raspuns, nu stiu sigur daca v-or ramane pozele in folderul acela windows.old...

| kittycrina explică:

Merci mult :*

| kittycrina explică:

Mersi mult mult mult mult mult:X:Xmerge:X:X You are an ANGELlove struck