| kobe24 a întrebat:

recent am scanat pc-ul meu si mi-a detectat un virus Trojan l-am eliminat si e in carantina. Ceea ce vreau sa stiu ar trebui sa il las in carantina sau sa il ster? Multumesc

Răspuns Câştigător
FlorinGrozea
| FlorinGrozea a răspuns:

Dacă e în carantină înseamnă că nu are ce rău să-ți facă. Totuși, dacă dezinstalezi antivirusul sau schimbi antivirusul s-ar putea să nu mai știe ce era în carantină. Așa că șterge-l, dacă ești sigur că nu mai ai nevoie de acel fișier!