| Oxi2018 a întrebat:

Buna! Se poate afla cine suna cu numar necunoscut?

13 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu se poate! 100%.

| danbnz a răspuns:

Doar compania de telefonie poate sti.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se poate.

| Oxi2018 explică (pentru anonim_4396):

Esti 100% sigur? Multi imi spun despre niste aplicatii ca ar functiona. Altii ca exista functii pe telefoane.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Oxi2018):

Sunt aberații.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Oxi2018):

"acum 2 ore | Oxi2018 explică (pentru KarlLagerfeld):
Esti 100% sigur? Multi imi spun despre niste aplicatii ca ar functiona. Altii ca exista functii pe telefoane."

iti spun... iti spun... ITI SPUN
eu iti spun ca sunt cel mai tare, cel mai mare si cel mai JTEKER
ce zici, ma crezi?!?

de ce nu iti si arata?!? e EXTREM de simplu sa, suni cu nr. ascuns, si sa iti demonstreze ca merge

in teorie, nu e chiar imposibil, e posibil ca si tu si cel care te suna sa aiba aplicatia aia, insa in practica, eu sun cu un nr ascuns, si cel pe care sun imi vede numarul, pot apoi sa dau in judecata SERIOS, firma care a facut aplicatia, google, Apple samd pentru ca imi incalca dreptul la intimitate SI DREPTUL LA SIGURANTA PERSONALA (sun pe cineva cu care sunt in litigiu ca sa incerc sa ma inteleg, ala imi vede numarul, dupa care dupa aia vine si ma omoara)

NUMAI politia poate vedea sigur si legal cine suna cu un nr ascuns, si aia au nevoie de mandat

| Oxi2018 explică (pentru Zuzu1991):

laughing) aia cu "jteker" e fortata.
De-aia am intrebat bre, stiu de aplicatiile alea ca exista. Nu stiu cat de accesibile sunt. Ma tot freca unul la melodie cu numar necunoscut. Asa am constatat ca ma cunoaste pentru ca insista. Ma rog, am dat block.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Oxi2018):

Da, e fortata, dar exact asta am urmarit: sa imi demostrez punctul

din pacate, am o veste proasta, daca i-ai dat block alauia, de fapt ai dat block la toate numerele necunoscute

| Oxi2018 explică (pentru Zuzu1991):

Exact de asta am pus si eu intrebarea. Sa stiu daca se poate afla sau nu.
Si care e vestea proasta? Ca nu ma mai suna niste rahati bolnavi? Tu te simti prost cand nu mai e ocazia sa te sune unii de-an-boulea?

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Oxi2018):

Sunt institutii care intotdeauna suna cu numar ascuns, ca sa nu poti sa, suni inapoi, dar... rar ajungi la asa ceva

| Oxi2018 explică (pentru Zuzu1991):

Da ma, ca le si raspundeam, indiferent cine ar fi fost. Ma rog

| Crescent a răspuns:

Doar politia poate si cei care chiar se pricep la chestia asa.