| anonim_4396 a întrebat:

SE poate virusa telefonul cu Android? Este la fel ca la Windows?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Orice se poate virusa daca iei aplicatii/programe de pe site-uri dubioase. Iti recomand sa instalezi doar aplicatiile de pe Magazin Play sub care scrie "Verificat de play protect". Pe Windows, daca ai instala programe din surse reputabile, nici n-ai cunoaste ce e ala virus.

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

De putut, "se poate". La fel ca la Windows, nu. Dar se poate.

| sierra1 a răspuns:

Da Ștefănuț, se poate

| Bogdan70001 a răspuns:

Nu,daca ai Android 7 sau mai mare nu poti, decat daca ignori absolut toate avertismentele