| anonim_4396 a întrebat:

Buna Seara am avut laptopul in service si cand l-am ridicat parca mi-au dat un incarcator mai vechi cum pot sa aflu daca e al meu sau e altul?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cel mai sigur este sa previi asemenea situatii: notezi numerele de serie si/sau marchezi cu un marker.
Fara sa ai nici un semn distinctiv anterior este doar cuvantul tau impotrive cuvantului lor.

Daca mai ai actele de cumparare, acolo ai sanse sa fie trecute seriile laptopului si a incarcatorului.

| SingPlicti a răspuns:

Cam greu daca nu ai notata seria (ceea ce ar trebui sa faci merreu cand duci ceva la service/reparat) si daca n-ai inceredere chiar si cand imprumuti.
poti merge acolo sa le spui "ingrijorarea" ta si vezi ce zic

| anonimg a răspuns (pentru SingPlicti):

Subscriu. Trebuie mers la ei fără jenă și anunțată greșeala.
Laptopul trebuie să aibă o reprezentanță la noi in tara. Numărul de telefon se găsește pe site-ul lor la rubrica de contact. Trebuiesc sunați și întrebați dacă se poate identifica încărcătorul care a venit la pachet cu laptopul.

| Lolopampy a răspuns (pentru anonimg):

I-am sunat si mi-au spus ca nu are cum sa ma ajute ca peste tot apare doar seria la laptop doar la Lenovo scris seria in baza de date si la incarcator si la laptop.
Faza prostane e ca se incalzeste foarte tare.