| Alexluchi20 a întrebat:

Buna seara.Am citit pe mai multe site URI ca in 2045 computerele vor fi înlocuite cu roboti, care vor face ce face un pc.In caz de dispar gamerii ce o sa facă, gen pc urile de gaming cumva nu o sa dispară?

8 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Ma gandesc ca atunci o sa iti pui ochelarii si o sa fie totul virtual...

| johnnny123 a răspuns:

În primul rând, nimeni de pe planeta asta nu știe ce se va întâmpla peste 22 de ani și cum va arăta tehnologia atunci.

În al doilea rând, indiferent ce va fi, nu se va produce o schimbare radicală de pe o zi pe alta. Nu te vei trezi într-o zi că au dispărut toate PC-urile și au fost înlocuite cu roboți.

Progresul este un proces continuu, care se întâmplă în incremente mici în fiecare zi. De multe ori nici nu realizăm cât de mult s-au schimbat tehnologiile până când nu facem efortul de a ne aminti cum erau cu 10 ani în urmă.

Iar gamerii și jocurile pe calculator se vor transforma treptat, odată cu evoluția tehnologică. În ce se vor transforma, rămâne de văzut.

| Alexluchi20 explică (pentru johnnny123):

Pai și gen când calculatoarele vor fi înlocuite cu roboti, eu pot sa îmi mai iau calculator de gaming?

| johnnny123 a răspuns (pentru Alexluchi20):

Nu ai înțeles nimic din ce ți-am explicat acolo.
E ok, nu-ți mai bate capul.

| Alexluchi20 explică (pentru johnnny123):

Te rog am nevoie explica mi

| johnnny123 a răspuns (pentru Alexluchi20):

Foarte simplu: Tu te temi că peste 20 de ani nu vei mai găsi "calculator de gaming". Iar eu îți spun că peste 20 de ani NU VEI MAI VREA un calculator de gaming. Vei vrea ceea ce va fi atunci la modă.

Pentru că și gusturile, obiceiurile și necesitățile oamenilor se schimbă odată cu tehnologia.

| Alexluchi20 explică (pentru johnnny123):

Pai și de exemplu in 2045 eu o sa pot sa ma joc gta, Forza etc, pe Gadget urile alea?

| johnnny123 a răspuns (pentru Alexluchi20):

Îmi pare rău, dar îmi pierd timpul cu tine.

Tu chiar nu ești în stare să înțelegi că dorințele tale de astăzi (care sunt dictate de tehnologia de astăzi) NU VOR RĂMÂNE ACELEAȘI și peste 20 de ani, ci SE VOR SCHIMBA odată cu tehnologia?