| anonim_4396 a întrebat:

Am cumparat o pereche de casti mici si am observat ca atunci cand le apropii una de alta se atrag si se lipesc, deci au magnet (in partea unde se aude muzica). Nu am mai avut asa deci intrebarea este: Poate sa imi afecteze auzul acel magnet?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Castiile mici nu sunt sanatoase si daca vei asculta la volum maxim vei avea probleme grave de auz, magneti aia pot afecta dar putin, mai mult are un monitor, laptop, tv, de fapt magnetismul e peste tot ne afecteaza? un studiu american a dovedit ca da ne poate chiar ingrasa sau cauza cancer

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

O nu! Nu vreau sa ma ingras!

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Las ca vei vi frumoasa si la 200 de kg pentru uni desigur

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

laughing Desigur, fara nicio indoiala!

| smartlollipop a răspuns:

Majoritatea castilor au magnet, deci nu prea cred ca iti pot afecta in vreun fel auzul, doar daca asculti muzica prea tare.
Interesant e ca se atrag si se lipesc, ale mele se resping thinking

| anonim_4396 explică (pentru smartlollipop):

Si ale mele se resping big grin

| anonim_4396 explică (pentru smartlollipop):

Ale mele sunt mai afectuoase happy

| smartlollipop a răspuns (pentru anonim_4396):

Bună asta laughing))