| Casian76 a întrebat:

Bună seara! Am în laptop instalat de către un prieten pachetul Microsoft office student 2016 dar fără MS Acces.
Am încercat sa instalez și acces-ul dar îmi da o eroare.
Eu nu ma prea pricep... știți cumva ce e de făcut? Am nevoie de acel program peste o săptămână.

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Access nu e inclus in versiunea student. Fie descarci o versiune de office 2016 professional care il include, fie il cumperi dar nu stiu daca iti convine ca e 400 de leilaughing

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu te mai chinui! Dezinstaleaza-l si pune asta in loc:
http://bit.ly/38zJaQA
Inlocuieste cu succes Ms. Office si le poti salva in fisiere compatibile.

Bula
| Bula a răspuns:

Instaleaza-ti Libre Office si vei avea un pachet office complet si chiar mai flexibil.
Doar denumirea programelor componente difera fata de MS Office, iar la salvari trebuie sa ai grija de formatul /extensiile fisierelor.

| flixbuster a răspuns:

Mai bine spune exact de ce ai nevoie FIX de MS Access ca altfel primesti recomandari de LibreOffice Base la greu.

Poate esti elev si faci (numai) MS Access la TIC:

http://sites.google.com/......are/access

Dar in acest caz ar trebui sa ceri de la scoala scula de lucru.