| Xenoverse a întrebat:

Buna seara, am laptop HP 15-g011sq dar cateodata mi se blocheaza laptopul si mie nu-mi place puteti sa ma ajuta-ti cumva, am instalat windows 7 ultimate pe 64 de biti

5 răspunsuri:
| Cronki a răspuns:

Si eu tot HP am! HDD-ul cu care vine echipat nu e prea stralucit! Cand se blocheaza, deschide "Task Manager/Performance" si te convinge!
Il poti inlocui cu un HDD mai bun sau cu un Solid State Hybrid ori chiar cu SSD.

Hardul din laptop il poti transforma in HDD extern daca achizitionezi un rack.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

My computer-local disc C(propietes)-tools-check now.Bifezi ambele patratele si dai start. Daca iti apare un mesaj dai scheduled si restartezi laptopul.la repornire lasi windowsul sa0si faca treaba cat timp este necesar.

| Xenoverse explică:

Dar ce are daca pun bitdefender fara sa instalez windows 7 si nu am nevoie de componente noi ale laptopului

| rubyadria a răspuns:

1) Reinstaleazati sistemul si/sau pune antivirus de top (gen bitdefender total security 2015)

2) Daca te referi la freezing-uri, ai nevoie de un ssd. Recomand Intel ssd 530serie 180gb 2.5". Testat personal si pana sa-l achizitionez imi venea sa-mi trag un glont in cap (daca faci multitaksing ai nevoie si de min 6gb ram).

| Xenoverse explică (pentru rubyadria):

Dar ce are daca instalez bitdefender fara sa instalez windows 7 si nu vreau sa schimb nimic in laptop