| nuamnumepublic a întrebat:

Am net de la romtelecom (Huawei SmartAX MT882) si acum mi-am luat un router pentru wireless ( Model Wireless-N Broadband router W308R) si nu il pot conecta nici cum sau nu stiu. M-am uitat pe instructiuni, dar tot deconectat imi apare. Cum as putea sa il fac sa mearga?

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Pai e foarte simplu si logic daca gandesti un pic! Scoti cablul care iti vine din modem in calculator si-l bagi in router (numai capul care intra in placa de retea) si cu alt cablu iesi din router inapoi in placa de retea. Adica pur si simplu le cascadezi. Routerul sa fie pe DHCP. Si iti mai faci setarile la partea wireless, te uiti in carte. Iti pui o parola pe wireless si cam asta e! Succes!

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai spune ce pasi ai facut. Cum le-ai conectat, etc.

| nuamnumepublic explică (pentru K0sti):

Tocmai, ca n-am stiut exact care fir trebuie bagat si unde.

| K0sti a răspuns (pentru nuamnumepublic):

Pai e foarte simplu si logic daca gandesti un pic! Scoti cablul care iti vine din modem in calculator si-l bagi in router (numai capul care intra in placa de retea) si cu alt cablu iesi din router inapoi in placa de retea. Adica pur si simplu le cascadezi. Routerul sa fie pe DHCP. Si iti mai faci setarile la partea wireless, te uiti in carte. Iti pui o parola pe wireless si cam asta e! Succes!