| Kanato a întrebat:

Am nevoie de un raspuns urgent. Vreau sa imi cumpar o camera foto (Nikon coolpix a300) si am inteles ca trebuie neaparat un card SD.
Intrebarea mea este: Merg si micro SD-urile sau nu?
Aparatul suporta formatele : SD, SHDC si SHDX.
Vreau doar sa stiu daca merge orice marime a cardului SD

Răspuns Câştigător
| Jonas94 a răspuns:

Va merge cu micro-SD, dar doar cu adaptor. Asta nu este o problemă, pentru că orice card micro-sd, se comercializează cu adaptor SD.
Acum depinde însă și de viteza de citire/scriere a cardului respectiv.
Și va merge orice card SD pe care-l întâlnești pe piață acum big grin.