| BMS a întrebat:

Buna Seara! Am o centrala motan mkdens 25 kober. Si nu stiu cum sa setez sa mearga la o anumita temperatura. M-am uitat pe manual si nu reusesc sa gasesc o rezolvare.

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Pornirea /oprirea incalzirii la temperatura dorita se regleaza din TERMOSTAT.

Punerea in functiune, reglarea si verificarea periodica (la 2 ani) al centralei s face DOAR de un instalator de centrale termice AUTORIZAT!
EL va monta si regla termostatul, asa cum trebuie.

1 răspuns:
| IceRope a răspuns:

Manualul este stufos (l-am văzut pe net) și cred că trebuie să chemi un tehnician. Fiindcă, fără termostat, centrala va ține cont de temperatura de retur a apei din calorifer, nu de cea ambientală. Iar pentru asta trebuie să faci niște setări în modul service. Găsești un termostat ieftin și bun la Dedeman sau pe net. Unul simplu, fără setări complicate. Tehnicianul îl va conecta, iar tu vei putea alege foarte ușor temperatura ambientală.