| Бд_Дариус_1998 a întrebat:

Am o intrebare ce ma pune pe ganduri..am un canal de Youtube mai vechi, de la un fost cont de Facebook si yahoo cred, canalul asta de Youtube contine niste clipuri importante, ii sincronizat din contul google si asa il administrez dar am alt cont de mail, deci is separate.
Intrebarea mea ii urmatoarea, daca curand voi avea alt telefon, in caz ca nu mai tin minte parola de la contul google cum il pot recupera sa administrez pe noul telefon contul google si canalul de Youtube?

3 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Pai ce metoda de recuperare a parolei ai pe contul Google? Ai salvat numarul de telefon in cont? Daca da, da pe optiunea "am uitat parola" si o resetezi.
Nici eu n-am inteles de ce ai pomenit de Facebook si Yahoo. Youtube e un site subsidiar Google deci are aceeasi parola cu contul Google.

| Бд_Дариус_1998 explică (pentru Lioana):

Multumesc mult, o sa salvez numarul in cont.

| unvecin a răspuns:

Https://support.google.com/......wer/183723

Setezi noul număr de telefon ca "recovery phone number" al contului tău Google.

(Chestiile cu Yahoo, Facebook și YouTube doar fac întrebarea mai dificil de înțeles. big grin)