| octav005 a întrebat:

Bună seara. Am O întrebare. NU prea ma pricep. Am luat doua placute de memorie Ddr3 de 2 GB fiecare. Una cu 1333 mhz si UNA CU FRECVENTA DE 1066 mhz. Si din specificațiile procesorului scrie ca suporta doar 1066mhz, ar fii o problema dacă sunt de frecvente diferite?

4 răspunsuri:
| relian a răspuns:

N-are a face RAM cu procesorul ci cu placa de baza, deci cauti modelul placii de baza, cauti pe net si afli specificatiile.Dar nu e nici o problema chiar de ar fi mai mari rami or sa functioneze, insa o sa iti arate doar cit suporta placa de baza in caz ca rami sint mai mari.Chestia e ca ai 2 de frecvente diferite.ar fi fost bine daca luai amdoua sticurile de aceiasi frecventa.

| Sarcopt a răspuns:

Nu este nici o problemă, probabil că scrie că suportă pănă la 1066mhz

| AlexClAuDiU a răspuns:

O sa functioneze la capacitatea la care este placa de baza daca vrei sa functioneze full cumpara o placa de baza mai buna BAFTA.

| blackdemon88 a răspuns:

Teoretic nu, V-a lucra la viteza cea mai mica. Deci 1066 mhz

FUNDA?