| florin1979 a întrebat:

am o mare nelamurire. pentru ce sunt aceste tevi la acest cooler? la ce folosesc? coolerul este pe aer nu pe apa doar. http://www.pcgarage.ro/coolere/arctic-cooling/freezer-13 -pro/

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Se numesc heatpipuri. Au rol in racire. In ele se afla ori cupru, ori un lichid foarte concentrat ce asigura in transfer termic foarte rapid. Cele mai scumpe au in general mai multe.Si inca ceva, daca nu te superi, ce lucrezi la 32 ani?:pe

| florin1979 explică (pentru sltlp):

Vezi ca ti-am scris pe privat, poate iti continuii ideea cu treaba cu ce lucrez. se termina intr-un "pe"