| Tihoi_Alex_1996 a întrebat:

Buna seara, am o mare problema la laptopul
Laptop LENOVO IdeaPad Y50-70, Intel Core i7-4710HQ pana la 3. 5GHz, 15.6" Full HD, 8GB, 1TB, nVIDIA GeForce GTX 860M 2GB, Free Dos.
Problema apare zilnic cand este conectat la incarcator se inchide blocandu-se inainte aproximativ o secunda.Partea ciudata este ca se inchide doar o singura data pe zi. Mentionez ca in momentul inchiderii programul Energy Manager este setat pe conservation mode iar dupa repornire aceasta optiune din program este debifata.Am schimbat si widows-ul initial.L-am trimis de 3 ori in service. Prima data mi-au schimbat placa de baza. Dupa ce l-am primit inapoi s-a manifestat exact ca inainte. A doua oara mi-au schimbat si placa de baza si HDD -ul. aceeasi problema. a treia oara mi-au spus ca laptoul nu prezinta nicio problema dar la 2 zile dupa ca l-am primit inapoi aceeasi treaba. Mai am o luna de garantie dar nu l-as mai trimite inca o data pentru ca am mare nevoie de el. Daca a patit cineva asa ceva sau are vreo idee ce ar putea fi va rog sa ma ajutati! Multumesc frumos!

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu zic sa le spui alora sa schimbe si incarcatorul. Fa-o cat mai ai garantie cu orice risc. Daca nu merge contacteaza-i pe cei de la ANPC.

| relian a răspuns:

Cine spune ca tiau schimbat placa de baza? Eu nu cred asa ceva.Ai probleme la placa de baza, ca urmare trebuie sa o schimbi.Desfa capacu sa poti ajunge cumva la o parte a placi de baza,cauta ceva numere, sau orice poti marca, la sloturile unde se pun memorile ar fi mai usor, sau marcheaza cumva cun marker, apoi du-te la aia si spune-le sa schimbe placa de baza. Dupa ce ei o sa zica ca au schimbat-o verifici daca e tot placa ta sau e alta.Gandeste ca placa de baza ala e tot laptopu, deci nu ai cum sa schimbi placa si sa aiba aceleasi simptome.Si unde pui cau schimbat si HDD.Deci nu au schimbat nimic, cum sa schimbe 2 placi de baza si nimic? Pai gandeste cit au bagat deja.

| Tihoi_Alex_1996 explică (pentru relian):

Au schimbat placa de baza pentru ca cea veche avea usb-ul spart si led-ul de jack nu mai lumina ...Si HDD -ul l-a schimbat. a venit Free Dos