| TristanHit a întrebat:

Am o mica problema in legatura cu ramii.In momentul de fata am doar 2 gb ram, dar vreau sa-mi i-au o placuta de 8 DDR3 Kingston si as vrea sa stiu daca pc-ul meu este compatibil si daca va putea rula cu acestia.

System Information:
Operating System: Windows 7 ultimate 32-bit
SP1 (imediat ce voi monta noua placuta ram imi voi schimba windowsul cu unul de 64 de biti, procesor tot pe 64 de bit am)
Restul informatiilor le gasiti aici:
http://fisierulmeu.ro/22MON7FE13E8/RAM-png.html
http://fisierulmeu.ro/22UP050DITJ7/GRAPHICS-png.html
http://fisierulmeu.ro/22U5X8I62TI2/CPU-png.html
(toate cele trei linkuri)
Ce parere aveti? :-?

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu merita sa bagi in pc-ul ala 8 gb ram. procesorul e slabut, iar palca video e si ea foarte slaba. Asa ca procedezi cum vrei tu, dar eu nu as pune mai mult de 4gb ram...

| TristanHit explică (pentru sltlp):

Faza e ca am de gand sa i-au 8 gb ram de la un prieten care ii da foarte ieftin in ciuda faptului ca placuta e nou nouta.In cazul acesta de ce sa nu profit si sa nu-i i-au? I-am dat si persoanei de la care urmeaza sa-i cumpar informatiile de system si mi-a spus ca e compatibil si va merge, ei bine asta vreau sa aflu.

| sltlp a răspuns (pentru TristanHit):

Eu nu am zis ca nu o sa mearga. Mai ales daca ii iei la pret bun, de ce nu. Am zis ca oricum, mari diferente intre 4 si 8 nu o sa ai deoarece placa video e extrem de slaba, si nici proceosul nu e prea stralucit. Depinde si ce vreis a faci cu pc-ul, dar daca vrei jocuri, diferenta o sa fie aproape zero...