| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara am o problema cu boxele.am genius 2.1 sw 1100 le am de ceva timp aprox. 6-7 ani si de 1 an imi face figuri, adica se aude fff incet cu volum la maxim numai cand pun urechea la boxa se aude cat de cat si aia numai la o boxa dar asa nu, si daca las boxe pornite mult timp se aude dintr-o data tare ca si cum ar intra curent in el si merge perfect si daca opresc boxele dupa aia iar nu se aude ore bune, am schimbat si jack-ul am desfacut si boxele cu tot cu subwoofer si nu e nimic suspect, ce poate fi?

Răspuns Câştigător
| EkToR a răspuns:

Deci ar putea fi douo motive:
1. Stecherul nu mai e bun (mi s-a intamplat si mie la boxe )
2.Sau sau rupt firele in cablu(sau sau topit incalzinduse)

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Ai masurat piesele, ai masurat condensatorii, ai masurat potentiometrul, ai sunat cablul audio de la telecomanda aia cu fir? Nu, bineinteles! Vezi ca se repara singure!

| Razvan_Lemnaru_1993 a răspuns:

Cel mai probabil s-au rup firele inauntrul cauciucului