| BrIa_7731 a întrebat:

Buna seara am o problema cu copierea fisierolor de pe computer pe un SD imi spune the disc is write protected. am incercat sa il formatez acelasi lucru imi apare, am incercat sa mai fac prin HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Stor ageDevicePolicies dar u gasesc fisierul StorageDevicePolicies. ce as mai putea sa fac? multumesc anticipat!

4 răspunsuri:
| eugenl a răspuns:

Pai e protejat la scriere. Uita-te la el daca un mic buton sau maneta nu stiu cum sa-ti explic care este in doua pozitii : inchis si deschis. La tine e probabil pe inchis. Da-l in partea cealalta si o sa vezi ca o sa-ti mearga

| BrIa_7731 explică (pentru eugenl):

Da stiu despre ce zici butonajul ala de lock happy dar am incercat cu el in ambele sensuri si tot asa

| eugenl a răspuns (pentru BrIa_7731):

Atunci e posibil sa se fi stricat. Incearca alt adaptor daca are sau cu un card reader care se conecteaza prin USB

| BrIa_7731 explică (pentru eugenl):

Cu siguranta nu este stricat de citit imi citeste fisierele doar ca nu pot sa copiez pe el sau sa il formatez... am incercat si cu un stick usb si nici pe ala nu ma lasa sa copiez nu inteleg