| Zike_Niku_1994 a întrebat:

am o problema si nu stiu cum sa mai ies din asta.Azi mi-am reinstalat windowsul,am facut un cont de administrator pentru mine,si un user pentru frate-miu mai mic.Din contul administrator, am incercat sa folosesc restrictionarea anumitor programe, pentru ca el sa nu mai poata downloada toate prostiile pline de virusi.Insa acum "am reusit" fara sa vreau sa restrictionez toate aplicatiile..nu mai pot da restore system.
Ca sa restrictionez anumite programe, am intrat in >gpedit.msc-group policy >editor-run only applications...
Am citit undeva ca daca scriu in run %systemroot%\system32\grouppolicy\user si sterg registry.pol,si dau restart, revin inainte sa fac restrictionarea, dar fara nici un rezultat.
Mai am vreo speranta? sau trebuie sa reinstalez windowsul?

Dau funda cine imi da rezolvarea.

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

De descarcat poti descarca de pe orice fel de cont, dar numai de pe Administrator poti instala.
Mai incearca o data ca aici:
http://www.thewindowsclub.com/......-windows-7
daca nu reusesti, instaleaza Windows-ul si procedezi ca in link-ul respectiv(dar de data asta corect).

4 răspunsuri:
| Zike_Niku_1994 explică (pentru horia2012):

Eu am vrut sa restrictionez anumite programe, pentru ca el downloadeaza anumite chestii [mai exact downloadeaza "n" metine private ca sa le incerce pe toate.iar majoritatea nu necesita instalare, deci, ca am facut cont de admin si user limitat=0]. Problema mea in momentul acela nu era 'restrictionarea aplicatiilor' ci cum sa scot restrictionarea, pentru ca nu mai puteam folosi absolut nimic.nici internet explorer, nici google chrome, nici Y! M, nici system restore, nici group policy editor. absolut nimic.

| horia2012 a răspuns (pentru Zike_Niku_1994):

Am inteles ce-ai facut, ai vrut sa restrictionezi numai pe cont de user, dar ai facut pe ambele conturi. Din pacate nu poti. Poti incerca sa repari Windows-ul ca sa nu mai pierzi timp cu instalarea drivre-lor, programe (sa iei totul de la inceput).

| Zike_Niku_1994 explică (pentru horia2012):

Din fericire nu a fost nevoie sa dau repair sau reinstall la windows, si dupa ce m-am gandit bine, in 5 minute am rezolvam problema, am scos toata restrictionarea de pe ambele conturi folosind o metoda simpla ^_^ big grin oricum, multumesc horia pentru ca ai incercat sa ma ajuti.

| horia2012 a răspuns (pentru Zike_Niku_1994):

Bine ca ai reusit. Cu placere.