| CarinaElena a întrebat:

Am pus in telefon o cartela Orange, dar imi arata ca nu am semnal. Am mai patit cu ceva timp in urma cu o cartela digi. Ce poate fi? Multumesc anticipat.

6 răspunsuri:
| Florentina9210 a răspuns:

E de la semnal. Nu te panica.

| CarinaElena explică (pentru Florentina9210):

Am semnal in casa.

| Florentina9210 a răspuns (pentru CarinaElena):

Schimba alta cartela. Se mai intampla. Si mie cateodata la cartela mea de Telekom se intampla sa raman fara semnal dar dupa aproximativ 4 ore, revine.

| Andrei_Nikol_1970 a răspuns:

Poate ai pus o invers, poate nu e activata de la operator in caz de abonament, poate nu ai semnal din cauza zonei, dezactivata din cauza ca nu ai incarcat o la timp

| CarinaElena explică (pentru Andrei_Nikol_1970):

E posibil sa fie din cauza telefonului, pentru ca in altul merge

| BlackOps a răspuns:

1:Ti s-a magnetizat cartela
2:E dus slotul de sim al telefonului
3:Vezi din setarile telefonului cu Simul! Sper ca te am ajutat