| ajs a întrebat:

Am Samsung Galaxy A5 (2016). In urma cu aproximativ 20 de minute mai aveam in jur de 5% si l-am inchis. Cand am incercat sa il deschid iar s-a blocat, iar pe ecran imi apare doar numele telefonului ( ca atunci cand se deschide ). Ce pot sa ii fac?

2 răspunsuri:
| iwefgOficiall a răspuns:

Cred ca nu poti sa-i scoti bateria ai putea sal bagi la ancarcat sa se ancarce si dupa sa ancerci sa-i dai un hard reset daca nu te pricepi si ai garantie dul la servis la depanero.

| georgeenglezu2016 a răspuns:

Il aprinzi cu tasta power si volumul jos apasand de mai multe ori volum jos, si acolo va aparea Android system recovey, cu volumul unde d-ai mai incet sau mai tare va fi ( sus -jos ) si vei alege :
wipe data/ factory reset.
va aparea o imagine cu multe (no ), dar tu vei alege pe cea de :
yes --delete all user data
iar sa stii ca tasta ok este power unde aprinzi telefonul, explic babeste
dupa ce ai dat delete all user data si ok iti va aparea iar o imagine si vei alege reboot system now, iar ok
si ti se va stinge telefonul, dar atentie trebuie sa ai bateria incarcata sau minim 50 %