| dudeman13 a întrebat:

Buna seara, am si eu nevoia de parerea voastra, vreau sa imi cumpar un computer si voi cum credeti e mai bine sa iau, un procesor Intel Core i3 de 3.3 GHz sau un Intel Core i5 de 3.2 GHz

7 răspunsuri:
| bebesmen a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci cu el? eu zic sa iei un i7winking

| Me2 a răspuns:

Vrei sa-ti iei un pc nou? Daca da spune-ne si noua bugetul
Este pentru gaming?
Ai nevoie de monitor?,sau la ce rezolutie te joci?
Ai nevoie de periferice?(mouse,tastatura,boxe)
Raspunde la intrebariile astea si te ajut sa-l faci pe piese,pentru ca alea gata facute sunt foarte,,,sa nu mai zic, carcasa slaba, sursa proasta, sau procesor quad Intel si o placa video,, vai de ea sau invers

| Crytek6 a răspuns:

I3 are doar 2 nuclee, ia-ti i5 cu 4 nuclee, nu o sa te dezamageasca

Răspuns utilizator avertizat
| Furny a răspuns:

I5 logic

| VirtualEinstein a răspuns:

I5 este o investitie extrem de buna. Daca dispui de bani pentru un astfel de procesor, ai grija sa iti cumperi un i5 de generatia a 3-a (Ivy Bridge ) fabricat pe o tehnologie de 22 nm.
Mai sunt si i5-urile de generatia a 2-a(Sandy Bridge) fabricate pe o tehnologie de 32 nm.
Ce au cele de generatia a 3-a fata de generatia a 2-a? Consum mai mic, si un spor de procesare de 20%. Succes

| Newbye a răspuns:

I5 categoric!