| Yo_Alex_1995 a întrebat:

Am si eu o problema cred eu cu televizorul meu (un Samsung full hd). Mi.am luat de curand un ps4..totul a mers foarte bine in primele zile dar de astazi nu.mi mai apare imaginea pe monitor. Se aude fragmentat 2-3 secunde din meniul consolei dar imaginea nu exista. As dori si eu un raspuns la aceasta problema va rog frumos. Multumesc!

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dar televizorul merge in mod tv?

| Yo_Alex_1995 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Da.iar aceasta problema am avut-o si cu consola unui alt prieten care tot asa nu aparea imaginea in momentul comutarii pe sursa hdmi

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Yo_Alex_1995):

Ori consolele au ceva defect, ori televizorul are la mufele alea hdmi ceva, incearca sa conectezi un laptop pe iesirile hdmi a televizorului, daca laptopul merge, atunci consola nu o suportă tv ul, daca nici laptopul nu merge, atunci sunt defecte mufele hdmi din televizor, alea se pot arde usor.

| Yo_Alex_1995 explică:

Da..si nu e singura oara cand se intampla la acest tv. Si consola unui prieten care am vrut sa o montam la tv.ul meu a avut aceleasi simptome sa zic asa