| CezaraEM a întrebat:

Am si eu o problema de cateva zile cu Facebook-ul, acum cateva minute m-a pus sa schimb parola a doua oara saptamana asta si nu inteleg ce se intampla. Mi se pare ciudat pentru ca parola mea veche era lunga si buna, strong cum zicea acolo!
Plus ca eu am activata chestia aia cu numarul de telefon si 2 factori: de fiecare data cand ma loghez, imi apare pe telefon "daca eu sunt cea care s-a logat acum" si "da" sau "nu"!
Eu cred ca este o eroare de la ei, ceva, nu stiu!
A mai patit careva?
Ce se intampla?
Va rog mult!

20 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Te-ai logat din alte surse de curand?

| CezaraEM explică (pentru DoarBogdan):

Nu!
Doar de acasa de pe laptop si telefonul meu! Nu am intrat la o prietena sau altceva...

| cfrtobias a răspuns:

Folosesti cumva Facebook lite si Facebook normal si messenger mai nou?

| CezaraEM explică (pentru cfrtobias):

Nu folosesc Facebook Lite, doar aplicatia oficiala si da, folosesc si messenger...

| cfrtobias a răspuns (pentru CezaraEM):

Eu primesc asa cand intru pe alta aplicatie si daca is eu dau salvare si gata, ca zice ca nu am folosit recent sau mai deloc

| CezaraEM explică (pentru cfrtobias):

Singurele aplicatii in care ma loghez cu Facebook sunt Lady Popular (un joc pe net), Triviador, TPU, Pinterest, Emag si inca o aplicatie pentru poze, Lightroom!

| cfrtobias a răspuns (pentru CezaraEM):

Https://prnt.sc/vv9yv0 cand am instalat messenger Facebook mi-a dat asa, cred ca asa patesti si tu

| CezaraEM explică (pentru cfrtobias):

Nu!
Pe Facebook dupa ce am intrat, la cateva minute mi-a dat conform cererii lor de securitate, mi-a cerut sa schimb parola!

| cfrtobias a răspuns (pentru CezaraEM):

Vezi aici https://www.facebook.com/settings?tab=security la
Securitate şi conectare, daca tu ai fost sau ai ceva neobisnuit

| CezaraEM explică (pentru cfrtobias):

Tocmai ce am verificat, e totul ok!

| cfrtobias a răspuns (pentru CezaraEM):

Atunci nu iti face griji ca e ok, doar e un pic de eroare de la ei cred

| CezaraEM explică (pentru cfrtobias):

Mai mult ca sigur asta e!
Multumesc oricum pentru ajutor! happy

| cfrtobias a răspuns (pentru CezaraEM):

Daca mai patesti asa vezi daca te loghezi sau ce faci fix atunci cand iti cere sa schimbi parola, daca fix la vreo 1-2 secunde sau mai mult primesti mesaj

| CezaraEM explică (pentru cfrtobias):

Mesaj pe email? da primesc, ce e cu asta?

| cfrtobias a răspuns (pentru CezaraEM):

Nimic, ziceam doar ca asa iti dau seama de ai fost tu

| CezaraEM explică (pentru cfrtobias):

Ok!

| Ștefaniq a răspuns:

Se poate să se logheze cineva pe FB-ul tău. Cel mai probabil de pe undeva pe unde-ți salvezi contul.

| CezaraEM explică (pentru Ștefaniq):

N-are cum pentru ca primesc pe telefon daca se logheaza cineva pe FB ca e setata treaba aia cu telefonul mobil, am mentionat mai sus!
Si nu m-am logat nicaieri decat de acasa, pe laptopul meu sau telefon!

| Ștefaniq a răspuns:

Cineva încearcă să îți schimbe parola și mereu îți vine mail să o schimbi.

| CezaraEM explică (pentru Ștefaniq):

Nu vine prin email, Facebook ma scoate de pe site si ma pune sa schimb parola ca sa pot reintra iar!
Apoi vine pe email ca am schimbat parola, eu, nu altcineva!
Ori e glitch cum am gasit pe un site