| Crina_Vaida_1977 a întrebat:

Buna seara,
Am uitat parola de yahoo maill, si de asemenea si cele doua intrebari de securitate.(mi-am amintit doar una )
Ma puteti ajuta cu recuperarea patolei?
Adresa de maill este crinavaida@yahoo.com
Va multumesc.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, esti singura care poti face asta! Pentru ca la setarea contului ai pus niste intrebari si ai dat niste raspunsuri secrete, pe care noi nu avem cum sa le stim.
In plus, niciodata, dar absolut niciodata nu dai contul si parolele nimanui, si nu dai acces nimanui la adresa ta de email!
Invatat-te sa te protejezi daca nu vrei sa ai probleme mari pe viitor.
Daca un criminal, pedofil, sau santajist iti foloseste adresa de email, tu poti avea necazuri mari cu politia.

Poti sa-ti recuperezi parola de la yahoo, daca spui acolo, ca ai uitat-o.
Ei iti trimit un email de verificare pe alta adresa de email, unde tu mergi si accesezi acel link, confirmand ca esti tu, si iti schimbi parola cu una noua, pe care este bine sa o notezi undeva, daca nu esti in stare sa o memorezi.