| Ti_Cos_1997 a întrebat:

Buna seara...am un Dell optiplex 380 desktop,nu este tower, as vrea sa ii fac ceva upgrade, ce componente imi sugerati ca ar fi compatibile?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu merita sa investesti bani in el.
Suporta maxim 4Gb memorie RAM, procesoare compatibile: Intel Core™2 Quad, Core2 Duo, Intel Pentium
Dual Core, Intel Celeron Dual Core, Intel Celeron
In rest nu prea ai ce-i mai mari pentru performanta mai mare (eventual un hard disk mai mare).

| marian37 a răspuns:

Nu merită să investesti in tehnologie veche! Spune-ne și ce vrei să faci cu sistemul pentru a-ţi da, totuși o recomandare!

| Ti_Cos_1997 explică (pentru marian37):

Pai as incerca sa pun o placa video...ma gandeam, la un nVIDIA gt 710. e compatibila?

| marian37 a răspuns (pentru Ti_Cos_1997):

Ai putea s-o pui dar gandeste-te ca nu vei face mai mult de minecraft/cs go cu unele setari pe medium, altele pe high in 40 poate chiar 50 fps...cu o rezolutie cat mai mica.