| ionutyvtf a întrebat:

Am un modem Zte de la Rds rcs si un router Tp-link pe care le-am configurat si totul este ok. Doresc sa mut routerul pe hol sa am semnal bun in toata casa dar nu doresc sa trag cablu inapoi la PC prin router(sunt aprox. 5metri intre birou si unde doresc sa montez routerul) ci prin modem. Am incercat sa configurez routerul pe Lan2/3/4 dar n-am reusit ori sa las routerul pe Lan1 si sa am internet la PC prin celelalte porturi dar nimic.
Dau funda!
Multumesc si Sarbatori Fericite!

3 răspunsuri:
| CosmiinTezeu a răspuns:

Exista stick wirles pe tru pc. Este ieftin si bun apoi poti muta modemu pe hol si o sa iti ajunga si netu :p

| ionutyvtf explică (pentru CosmiinTezeu):

Alta varianta nu am? Ma gandeam sa conectez pc-ul prin Lan1 si routerul prin Lan2 astfel pot monta pe hol routerul si modemul il las unde e deja, pe birou. Momentam le am montate pe birou si am internet prin router(am modemul Zte conectat prin port Wan la router si routetul la pc). Exista si alte solutii?

| CosmiinTezeu a răspuns (pentru ionutyvtf):

Alta nu stiu. Daca crezi ca ideea ta este buna incearca sa vezi :p
Bafta