| lore0807 a întrebat:

Am un Nikon L21 si mi-a ramas obiectivul iesit in afara, blocat, si nu mai merge nici deschis aparatul. Faceam poze, mi-a aparut o eroare, nu am apucat sa citesc ce scria, iar apoi s-a inchis aparatul ramanand obiectivul afara fara ca aparatul sa mai mearga deschis. Va rog frumos sa mi spuneti daca stiti despre ce problema este vorba si mai ales cum sa o rezolv.

2 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Pune la incarcat acumulatorii sau incearca cu altii daca stii ca sunt incarcati.
Daca nu merge, mare lucru nu ai ce sa ii faci. Daca mai are garantie nu ramane decat sa-l duci.

| lore0807 explică (pentru virusake):

Am lasat toata noaptea la incarcat bateriile si tot nu se deschide. Problema este ca nu gasesc nici garantia, am cutia cu toate cartuliile lui dar garantia nu i de gasit. Cand apas pe buton sa se deschida se aude un sunet ff slab, el incearca sa se deschida dar nu are "putere". Cred ca motorasul ala acolo e slabit ceva.