| Off_Cosmin_1978 a întrebat:

Buna seara, am un smart tv JVC lt 50... , de 50",totul functioneaza ok,doar ca atunci cand vreau sa vad filme online,ma tot redirectioneaza pe reclame de adulti,este update dat,nu stiu ce as putea face! astept sfaturi, multumesc

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca TV-ul permite descarcare de aplicatii, instaleaza si scaneaza-l cu un program anti-virus sau anti-malware.
Incearca sa descarci de aici:
https://www.eset.com/us/home/online-scanner
In majoritatea cazurilor rezolva problema.

Daca nu reusesti, atunci trebuie descarcat firmware-ul sau update de pe site-ul producatorului pe un calculator si procedat conform instructiunilor de folosire.

| Off_Cosmin_1978 explică (pentru Bula):

Am dat, dar degeaba, acum imi zice ca browserul folosit nu e nou, am dat un update la sistem...astept

| Off_Cosmin_1978 explică (pentru Off_Cosmin_1978):

Revin,am incercat sa trag google chrome dar imi zice ca-not support, la fel la linuxul existent daca dau update!