| Adinutzzaa a întrebat:

Buna seara! Am un telefon, iPhone 11 de 7 luni și îmi apare când intru in setări la sănătatea bateriei 98%. Și mi se pare cam prea devreme de nici un an măcar sa-l am și sa aibă starea bateriei 98%. Este ok chestia asta? Este normala? Ce pot face in privința asta sa ajungă la 100% fără schimbarea bateriei? Multumesc anticipat!

12 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai multe aplicatii instalate si jocuri pe el? Daca da alea consumă bateria.Dezinstaleaza le.

| Adry05 a răspuns:

Nu există s-o întorci la 100% laughing)) există să eviți cât mai mult să scadă sub 98%. cel mai important e să nu-l lași la încărcat peste noapte sau cu multe ore peste cât are el nevoie. eu nu-ți recomand să-l scoți la 80% (Când zice că s-a încărcat suficient) decât dacă chiar ai nevoie de el. nu sta pe el cât e la încărcat. încearcă să-l pui la încărcat pe la 20-15%

| Adry05 a răspuns (pentru Adry05):

Eu de astea țin cont și am tot 11 de vreo 4 luni și am 100% sănătatea bateriei

| whatisthis19 a răspuns:

Pai daca l-ai luat din china normal

| lCupidon a răspuns:

Tot ce poți sa faci e sa nu mai abuzezi de telefon( sa îl lași pana la 15-20% și sa îl încarci pana la 80-90% și sa nu te mai joci în timp ce e la încărcat)
În privința bateriei sa ajungă înapoi la 100%, nu poți decât dacă schimbi bateria.

| BaciuFlorin a răspuns:

Nu il mai poti face 100% am un. Xr de 2 ani si mai am 91% in condițiile in care il folosesc de dimineata pana seara tot atat tine si bateria, majoritar pe rețele sociale putin in jocuri

| Adinutzzaa explică (pentru BaciuFlorin):

Deci este ok și 98%? Adică bateria ma va tine tot atât de ok indiferent de cât de mult scade procentul?

| BaciuFlorin a răspuns (pentru Adinutzzaa):

Sa intelegi din capacitatea bateriei tale de 3110 mah 2% au murit deci mai ai o capacitate de 3.047, 8 mah "sănătoși", nu afectează decat la modelele vechi ceea ce in cazul tau nu se discuta

| IoanaAnghel24 a răspuns:

E ok, nu poti sa o faci sa ajunga iar 100%. Eu am iphone 11 pro de un an si am 89% sanatatea bateriei, depinde cate ore stai pe zi pe telefon

| Adinutzzaa explică (pentru IoanaAnghel24):

Și te tine bateria?

| IoanaAnghel24 a răspuns (pentru Adinutzzaa):

Da, cam 8-9 ore pe zi