| MrFrost a întrebat:

Buna Seara! Am un telefon Samsung care se blocheaza la deschiderea lui. La pornire, apare doar sigla cu modelul telefonului si ecranul sta blocat tot timpul! Cum pot sa-l pornesc din nou fara sa se mai blocheze ecranul?

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ai incercat sa-l bagi la incarcat? Poate nu mai ai baterie. Baga-l la incarcat, lasa-l 1/2 h si incearca dupa.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Îl pui la încărcat timp de 2-3 ore şi, apoi, FĂRĂ să-l scoţi de la încărcat, să încerci să vezi dacă se deschide corect.
Dacă se deschide, atunci e ok şi este posibil să fi fost descărcată ( sau este defectă ) bateria.

Dacă tot nu se deschide, atunci poţi încerca să faci "factory reset" ( revenire la setări de fabrică ), sau "hard reset".
http://androidflagship.com/3217-fix-damaged-bricked-android-device

ATENŢIE : prin factory reset se ŞTERG toate datele personalizate ( agendă/contacte, aplicaţii/jocuri, parole, etc. ) instalate/modificate după ieşirea din fabrică...

Dacă nu reuşeşti să rezolvi "problema", atunci duci telefonul la un Service ( pentru resoftare ).

Toate cele bune!