| aXy99 a întrebat:

Are cineva idee de ce windows-ul meu isi face update ZILNIC. Update care tine minim 30 de minute, de regula o ora. Mereu imi apare un mesaj in care precizeaza faptul ca nu s-au terminat de instalat. In ultima luna am stat minim 10 ore sa isi face update. Ce pot face?

7 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Update-urile zilnice nu sunt normale. La tine pare sa fie acelasi update care esueaza.

| aXy99 explică (pentru flixbuster):

Asta e problema, dar cum o rezolv?

| flixbuster a răspuns (pentru aXy99):

Pentru inceput, uita-te in update history, ia de acolo numarul update-ului problema (trebuie sa fie cu stare failed, numarul e ceva care incepe cu KB si urmat de niste cifre) si da-l aici.

| aXy99 explică (pentru flixbuster):

"Feature update to Windows 10, version 1709"
Din pacate la cele esuate nu imi apare numarul update-ului.

https://imgur.com/a/S6Zpc

| flixbuster a răspuns (pentru aXy99):

Poza face cat 1000 de cuvinte happy Mistery solved!

Tu ai acum Windows 10 1703 (2017 Martie). Pe langa faptul ca ti-au esuat niste update-uri pentru versiunea 1703 (in partea de jos, cam dubios ca nu apar nume/numere) pe 16 Feb 2018, vedem in partea de sus ca tot incearca sa-ti faca un upgrade la Windows 10 1709 (2017 Septembrie, care a esuat odata pe 6 Dec 2017 dar care conform pozei tale la urmatorul restart va fi re-incercat).

Ei bine, sunt inclinat sa cred ca upgrade-ul la 1709 este cel care dureaza foarte mult si in final esueaza. Incearca sa-ti iei ISO-ul de la Microsoft si sa il pui pe un DVD/USB si sa pornesti setup-ul de acolo. S-ar putea ca in acest fel sa reuseasca upgrade-ul de la 1703 la 1709 si in felul acesta sa mai "repare" si alte lucruri care poate nu-s chiar la locul lor.

Bafta!