| gaby5995 a întrebat:

As vrea ca imprimanta mea sa scoata o foaie pe o parte si pe alta in loc de 2. Am inteles ca trebuie sa bifez ceva si nu stiu unde. Ma puteti ajuta? Meniul e in engleza.

PS: nu vreau sa scot intai pe o parte si apoi sa intorc foaia... Am mai multe scos.

Multumesc!:*

5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Aia numai daca stie imprimanta! Cand o avea duplex, dar cum nu are...nicio sansa!

| dannyel86 a răspuns:

Vezi intai daca imprimanta permite printarea fata-verso. Daca are aceasta optiune, o va face automat, daca activezi acea functie. Daca nu are, chiar daca modifici din setarile generale, foaia trebuie intoarsa manual.
Ce model e?

| gaby5995 explică (pentru dannyel86):

Work centre 3025

| dannyel86 a răspuns (pentru gaby5995):

Nu spune nimic de Duplex in manual. Iar in descrierea eMag se specifica faptul ca nu e prevazuta cu aceasta functie.
Cea mai buna metoda e sa alegi din meniu printarea dupa pagini pare si impare. Le printezi pe cele impare, apoi pe cele pare pe verso. E un proces mai rapid decat sa intorci manual fiecare foaie in parte. Mai ales pentru ca are ADF, adica aparatul ia automat foile din suportul prevazut pentru incarcarea foilor. Cu putina documentare, efortul se injumatateste.

| horia2012 a răspuns:

Du-te in meniul de printare la Preference, cauta si bifeaza optiunea "print both side"-apply, OK. Dupa ce termini, debifeaz-o.