| cineva666 a întrebat:

as vrea sa stiu si eu ce parere aveti despre Samsung a5 si Samsung j5 happy. sunt bune de ceva?...

18 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Sunt foarte multumita de j5
De celalalt, nu imi pot da cu parerea...
La j5, parca as fi vrut un pic volum mai mare, dar este destul de ok!
O zi buna happy

| cineva666 explică (pentru caramela):

Buna! multumesc de raspuns

| caramela a răspuns (pentru cineva666):

Cu mult drag happy

| cineva666 explică (pentru caramela):

Alegere : j 5 big grin

| RAY a răspuns:

Eu am avut Samsung j5 nu am avut probleme cu el dar l-am schimbat cu a5 asta e de groaza n-am cuvinte
se misca greu in meniu, internet, cade reteaua 4g, semnal prost, bateria o catasrofa daca stau o ora pe broswer e la 50% nu glumesc,bateria se inlcazeste daca vb pe viber,se deconsteaza singur de la wireless, gps prost de multe ori nu stiu unde sunt pe google maps, poze la o calitate foarte proasta ce 13 mpx si Nokia 6300 le face mai clar, pe mine m-a dezamagit Samsung de tot, eu numai voi cumpara Samsung, acuma sper ca android 6.0 va rezolva macar ceva sper, daca stiam luam iphone 5s, totul de la casti, incarcator, telefon = copie iphone

| cineva666 explică (pentru RAY):

De ce ai schimbat j5 cu a5 daca tot erai multumit de telefon?

| RAY a răspuns (pentru cineva666):

Pentru
1 mi se parea prea mare, eu am 1, 60 deci am maini mici imi era teama ca cade jos
2 era single sim si eu am nevoie de dual sim
3 mi-a placut mult aspectul la a5 gold

| cineva666 explică (pentru RAY):

Am inteles happy

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Samsung Galaxy A5 (2016) deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia & MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......ompare.php

Toate cele bune!

| cineva666 explică (pentru bursuc001):

Multumes de raspuns... chiar sunt in ceata. laughing sunt persoane care lauda j5 si critica a5... si pers.care critica j5 si lauda a5

| bursuc001 a răspuns (pentru cineva666):

Cu plăcere happy

Acum, faci cum doreşti big grin
Oricum, pentru a "lăuda" un anumit model, trebuie să-l compari cu alt model!
Iar din comparaţia indicată de mine mai sus se observă foarte CLAR ( inclusiv motivele ) că Samsung Galaxy A5 (2016) este mai performant d.p.d.v. tehnic!

O zi frumoasă!

| RAY a răspuns (pentru cineva666):

Eu as merge pe j5 in locul tau

| cineva666 explică (pentru bursuc001):

Am pus aceasta postare pentru sora mea happy dupa multe ganduri...cautari happy pana la urma si a luat j5 happy desi ca aspect a5 este mai frumos happy dar pana la urma calitatea este ami importanta. decizia a fost luata in urma parerilor date de pers.care folosesc aceste telefoane happy... mai multe laude catre j5 decat catre a5 happy

| cineva666 explică (pentru bursuc001):

Sper sa fi luat o decizie corecta happy o sa se convinga pe viitor daca a luat o decizie corecta sau nu. sper sa fie una buna happy

| bursuc001 a răspuns (pentru cineva666):

Ok, sper să fie mulţumită happy

Toate cele bune!

| Florin0509 a răspuns:

Ambele suntbniste telefoane foarte reusite poate chiar mai bune de cat s5
Samsung galaxy J5 este un telefon pentru buzunarul oricui este un telefon practic si foarte bine proportionat il poti tine in mana foarte comfortabil si ce sa iti mai zic ca are blitz la camera din fata!
Samsung galaxy a5 este de un desigh aparte are tot corpul din metal sibnu se poate deschide!
Are cel mai nou soft si functioneaza perfect camera este identica cu cea de la s5!
Funda?

| RAY a răspuns (pentru Florin0509):

Care a5 functioneaza perfect? ai habar cum functioneaza a5? ce soft o porcarie de soft plin de erori, ce poze de toata jena

| cineva666 explică (pentru Florin0509):

Tu ai habar de telefoanele astea sau ai raspuns doar asa. pentru funda?