| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara,

Aseara nu stiu ce s-a intamplat, am umblat la calculator si acum nu ma pot intra pe net, in sensul ca de fiecare data cind intru pe IE, imi apare o pagina a Mozilla.
Indiferent ce as scrie in bara de meniu, imi apare aceeasi Mozilla.
Dar am avut Mozilla si am sters-o.
Imi spuneti va rog ce e de facut?
Trebuie sa reinstalez Windows-ul?

17 răspunsuri:
| georgedanielc a răspuns:

Ai setat ca browser principal sa fie mozila, sterge mozila ca este mai simplu decit sa umbli prin setari, da restart si vei vedea ca revine la ie,

| bteodora79 a răspuns (pentru georgedanielc):

Am sters Mozilla.
Si ca browser principal e setat Google.

| georgedanielc a răspuns:

Http://maxthon-browser.findmysoft.com/download/
instaleaza acest browser si nu iti mai trebuie program, are si interfata in limba romina este simplu rapid si bun, te va uimi sunt sigur, daca ai neclaritati te rog contacteaza-ma

| bteodora79 a răspuns (pentru georgedanielc):

Nu pot instala nimic, nu ma lasa.
nici nu pot intra pe net.
cind deschid IE, imi apare Mozilla.
orice as incerca sa scriu in bara, tot Mozilla imi arata.

| georgedanielc a răspuns:

Eu chiar nu inteleg nimic, cum se face daa tu ai sters mozila din PC sa apara, nu as crede,, ori nu stii sa stergi un program definitiv din pc Ai instalat Team viwar? sa te pot ajuta de la distanta?

| bteodora79 a răspuns (pentru georgedanielc):

Da, stiu ca e aiurea.
Oricum multumesc pentru raspunsuri.
Am reinstalat Windows-ul.
Cred ca a fost un virus totusi.

| georgedanielc a răspuns:

Ce antivirus folosesti acum?

| bteodora79 a răspuns (pentru georgedanielc):

Acum nu folosesc nici un antivirus.
am sters windows-ul, l-am reinstalat si nu stiu sa instalez codecuri.
((((

| georgedanielc a răspuns:

Instaleaza un antivirus avast...si cauta sa instalezi vlc

| Sicoe_Seby_1972 a răspuns:

Sterge toolbarurile ad ons extensii daca nu merge nici asa atunci control panel disable placa de retea si enable inapoi vezi cum faci bafta

| bteodora79 a răspuns (pentru Sicoe_Seby_1972):

Nu am nici un toolbar instalat.
Nu reusesc sa-i dau de capat nicicum.
Multumesc oricum.

| Sicoe_Seby_1972 a răspuns (pentru bteodora79):

E stat browser google chrome?

| Sicoe_Seby_1972 a răspuns (pentru Sicoe_Seby_1972):

Aaa deci intri in ie se deschide cu pagina de cautare mozilla?

| Sicoe_Seby_1972 a răspuns (pentru Sicoe_Seby_1972):

Deci intri in ie sus in dreapta ai rotita cu setari dai internet options si scrie la pagina de cautare google.ro si ok restart ie si nu mai apare mozilla

| bteodora79 a răspuns (pentru Sicoe_Seby_1972):

Nu, nu am instalat google chrome.

| bteodora79 a răspuns (pentru Sicoe_Seby_1972):

Da, exact.

| bteodora79 a răspuns (pentru Sicoe_Seby_1972):

Am incercat si asa si degeaba, tot Mozilla imi apare.
nu stiu ce sa-i mai fac.