| Ionela_Georgiana_Tutuianu_2002 a întrebat:

Bună seara! Ași vrea si eu sa stiu filmele din laptop de ce nu merg?

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Cauzele sunt multiple. Cu ce player vrei sa le rulezi?
Recomand VLC, pentru ca vine la pachet cu acele codecuri de care ai nevoie.
Daca filmele sunt de calitate superioara (ca rezolutie - fullhd, 4k), iar sistemul nu suporta acea claritate, e normal sa nu ai imagine si doar sa auzi sau sa se vada intrerupt.
In caz ca fisierul video se afla intr-o arhiva, el trebuie dezarhivat.
Daca filmul e incomplet descarcat, rularea lui intampina dificultati.