| Butoiash a întrebat:

Buna seara, caut pe cineva ce are cunostinte IT, am cumparat un
laptop acum 2 luni ...merge perfect insa incepand cu luna trecuta uneori primesc BlueScreen cu eroarea Driver Power State Failure...cum as putea sa o rezolv? Am cautat pe net dar nimic concret.
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| n1n1o a răspuns:

Sal, da sa-r putea sa ai probleme cu niste drivere (probabil vre1 driver corupt). Incearca asta http://www.iobit.com/en/driver-booster.php

6 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

Daca ai win 8.1, incearca metodele din acest video:
https://www.youtube.com/watch?v=NiAbYY9U998

Răspuns utilizator avertizat
| K0sti a răspuns (pentru Butoiash):

Ai probleme cu driverele, nu face obiectul garantiei, la fel ca si softul! Nimeni nu da garantie la soft! Deci cei care ti-au raspuns inainte, vorbesc aiurea!

| dannys a răspuns:

Daca l-ai cumparat sigur ai si garantie la el.Mergi cu el de unde l-ai cumparat si spune-le problema si se rezolva daca este in garantie.

Răspuns utilizator avertizat
| gelu1970 a răspuns:

Http://www.pcappspot.com/fix-driver-power-state-failure-error/

in ideea ca are garantie iti sugerez sa mergi cu el la cei ce ti l-au vandut.