| BostanDaniel1974 a întrebat:

Buna seara, ce pot sa fac daca laptopul meu nu suporta miracast? Este vreun program anume ce se poate descarca sau ce ma sfatuiti? Multumesc ant.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Laptopul, daca are Wireless, suporta acel dispozitiv. Microsoft oferă suport Miracast în Windows 8.1 și în Windows Phone 8.1, Windows 10 și Windows 10 Mobile. Deci daca nu este de acolo cred ca este de la TV! Daca partea de Wireless a laptopului nu functioneaza (este defecta), pentru ca nu cred ca laptopul tau n-are Wireless, n-ai ce face decat sa-l duci in service. E posibil ca daca ai un TV facut inainte de 2013, sa nu functioneze cu acel dispoztiv.