| Aurelian_Ştefan_1995 a întrebat:

Ce sa aleg dintre Samsung galaxy s6 si iphone 5 s?

8 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Eu as alege S6-le.

| RAY a răspuns:

Samsung galaxy s6 clar

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Samsung Galaxy S6 ( chiar Edge, de 128 GB) deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia & MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......ompare.php

Toate cele bune!

| MaybeJustMe a răspuns:

Eu as zice alta varianta.
Iphone, nu poti sa iti transmiti prin bluetooth chestii, iar S-urile sunt praf, am auzit pe multi plangandu-se de ele, chiar si amici de ai mei. Si am vazut o gramada stricandu-se imediat.

| RebecaManea a răspuns:

Samsung galaxy s6

| дηÐяЄүßя؃ℓØ a răspuns:

Samsung Galaxy S6 clar

| florin4267 a răspuns:

Salut! Poate ti se pare mai bun un S6, dar dupa ce l-am testat am fost dezamagit! Un iphone 5s este foarte bun, desi recomand iphone 6 cu 64 de gb calitate/pret!
Sa argumentez si de ce ti-am spus sa iei iphone!
1. Sistemul de operare, care este mai bine optimizat si merge excelent pe iphone 5s in orice situatie!
La S6, in primele 2-3 luni o sa mearga bine, dar apar mici probleme dupa! Mai pe scurt, se blocheaza cand ti-e viata mai draga!
2. Sticla de pe Samsung Galaxy S6 se desprinde in partea de jos, pe spate, la un moment dat, ceea ce nu cred ca ti-ar conveni, plus ca reparatia nu e chiar ieftina!
3.Ai mai multe aplicatii pentru iOS si sunt gratuite! Pe cand la Android, sunt, dar nu se compara cu iOS, la care chiar se simte diferenta!
4.Cu un iphone, original, nu vei avea niciodata probleme cu virusi sau lag! Nu zic ca nu se va bloca! Dar sa ai peste 10 aplicatii deschise, muzica si nici atunci nu cred ca ar face probleme! Am un iphone 5s de 32 gb si merge si acum foarte bine! Nu "s-a blocat" niciodata!
Dezavantaje iphone: nu poti trimite/primi media (muzica, video etc) la alte telefoane, tablete decat celor cu iOS (alt iphone, ipad etc)
Muzica iti pui pe iphone prin iTunes. Ringtone-ul la fel! Nu e usor ca la android!
Un avantaj ar fi camera, care nu se compara cu nimic!
Parerea mea este ca ar fi bine sa iti iei iphone 5s in loc de Samsung! Recumand cu toata increderea iphone 6 (64 gb) pentru ca nu e mare diferenta de pret de iphone 5s si se misca mai rapid, ca sa o spun mai pe romaneste!