| NebunieLaSecunda a întrebat:

Citi tot va rog frumos.
Vreau sa cumpar 2 telefoane, unu cu touch screen si unul simplu cu taste normale, fara clapita, fara sina, fara touch, fara nimic, de preferinta Nokia/samsung sau o marca buna.
Dati-mi cat mai multe exemple de telefoane pentru cel cu taste normale, care sa tina mult bateria, sa aiba camera buna si tot cei trebuie si sa nu fie nici ieftin in batjocura, dar nici scump sa nu-l pot permite.
Pentru cel cu touchscreen tot la fel orice marca dar sa aiba tot cei trebuie, bateria fiind cea mai importanta ca vorbesc mult la telefon.
Multumesc

Răspuns Câştigător
| IulyxDoo a răspuns:

Eu am un Nokia C3 si pot sa spun ca merge destul de bine si stau toata ziau la telefon. Acum depinde si daca iti plac cele cu tastatura qwerty sau nu si cat de mult ai vrea sa dai pe telefon. Un alt exemplu ar putea fi Nokia e 71, Samsung galaxy (pentru toch), tot pentru touch ai putea incerca un LG optimus one merge extrem de bine are sistem de operare andrioid si te tine bateria cat vrei. dar tiam spus zi-mi un pret in care vrei sa te incadrezi. C3-ul pe care il am eu a costat 5 mil si pot spune ca sunt f multumita deoarece si eu stau toata ziau la telefon si il incarc in 3-5 zile

4 răspunsuri:
| GabyG a răspuns:

Samsung Galaxy Ace - Touchscreen (Sistem de operare android, procesor 800mhz, camera 5mp cu blitz, 512 MB ram) acesta costa in jur de 900 lei, daca nu ti-l permiti uita-te si la Samsung Galaxy Fit, Gio sau Mini.
Si telefon clasic iti recomand Nokia 6300.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietena mea are un Samsung cu touchscreen luat de la eMAG, foarte bun daca sti sa il menti.http://www.emag.ro/......ur--p22226

| NebunieLaSecunda explică:

Multumesc frumos de raspunsuri,o sa tin cont de ele,eu vroiam de mult si vreau si acum ceva mai modest, gen Samsung S5230, imi place telefonul la nebunie, numai ca am mici "problema" in privinta bateriei, tine sau nu tine straight face Imi plac si cele Qwerty dar doar din gama BlackBerry.ma gandeam la un Nokia X2 ca telefon simplu fara touch, sina, clapita etc.Multumsc tuturor, o seara placuta.

| qqYYDDzzOOrree a răspuns:

La cel cu touchscreen se termina cam repede bateria iar la cel simplu nu se termina usor deoarece nu are toate conditile ca si la telefonul cu touchscreen. funda?