| BostanDaniel1974 a întrebat:

Buna seara, cum e mai bine UEFI SAU LEGACY la instalarea unui windows? Multumesc

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Uefi =biosul nou
LEGACY =vechiul bios
eu instalez mereu prin UEFI e mai stabil sistemul de operare

| PainTech a răspuns:

UEFI. Pe langa suportul pentru HDD-uri mai mari de 2.2 TB, UEFI mai are câteva avantaje.
Legacy doar in cazul in care sistemul de operare ne e suportat.

| BostanDaniel1974 explică (pentru PainTech):

Nu inteleg raspunsul tau eu am 4gb RAM si 500 memoria laptop si cam de un an instalez cu UEFI nu am pc performant de 2 TB deci?

| RAY a răspuns (pentru PainTech):

Asta nu stiam, deci pe vechiul bios nu puteai pune mai mult de 2.2 tb

| RAY a răspuns (pentru BostanDaniel1974):

Omul se refera la hardul intern de mai mult de 2 tb, in cazul dvs nu se pune problema la asa ceva, cred ca nici uefi nu aveti pe laptopul ala de 1 gb ram

| flixbuster a răspuns:

UEFI. Si mai tare, Secure Boot.

| mihaicelsfant a răspuns:

UEFI e mai bun