| Xenoverse a întrebat:

Buna seara, cum pot face ca bateria telefonului meu Samsung galaxy a3 sa dureze mai mult?

3 răspunsuri:
| DarkWoolf a răspuns:

1.Dezinstalezi aplicatii
2.Iti iei o aplicatie gen batery doctor
3.Luminozitate cat mai mica
4. Fara imagini care se pinsca pe fundal sau la deblocare.

| Burca_Svetlana_1980 a răspuns:

Ca bateria telefonului tău să dureze mai mult trebuie să dai luminozitatea mai mică.

| sltlp a răspuns:

Dezinstaleaza aplicatii.
2. Nu instala prostii gen battery doctor sau cache cleaner sau task killer.
3. Reduce luminiozitatea. Retine ca jocurile si aplicatii precum Facebook messenger consuma foarte multa baterie.
4. Daca ai multe fisiere pe telefon, incearca sa le mai copiezi in pc.