| teclado a întrebat:

Buna seara! Cum semnez 1000 poze din 10 directoare care sunt unul in altul!?
As vrea sa apara peste imagine numele meu si numarul de telefon.
Pt ca daca cumva o sa le folosesc sa le postez pe la anunturi
Sa nu mai mi le ia alții și să le pună la anunțurile lor!
Mulțumesc

2 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Https://youtu.be/nhsrLDad-0w

1) folosesti GIMP sau Inkscape, sau ce program doresti, pentru a crea o imagine cu watermarkul dorit (nr telefon, nume, etc) in format imagine (PNG, si cu fundal transparent)

2) descarci si instalezi XNView MP, un viewer de imagini gratuit, si care are functii de batch processing.
Alternativ ai ACDSee, dar e contra cost.

Se poate si cum a indicat colegul, dar e mult mai complicat, si mai mult de munca.

Răspuns utilizator avertizat