| Winners10 a întrebat:

Buna seara. Cunoaste careva ceva site-uri unde sa poti lucra ca si freelancer (sa lucrezi pentru altcineva prin intermediul internetului)? Dar acele site-uri sa nu fie cu un numar limitat de a aplica pentru acele job-uri cum mai sunt unele site-uri. Multumesc

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Siturie profesionale:
www.freelancer.com
www.upwork.com

Pe aceste site-uri nu faci tu aplicatii de joburi, tu doar scrii ce stii sa faci, in ce esti expert si ce tarif orar ai. Acolo esti selectat de cei care au proiecte si ei te aleg, si daca sunt multumiti la sfarsit de cum ai lucrat proiectul respectiv, informeaza firma de freelening sa te plateasca si ei iti dau review.
Banii sunt platiti firmei de freelancing si tinuti acolo pana cel care ti-a dat lucrarea/proiectul, te verifica si spune ca este multumit, altfel nu primesti banii.
Lucrez de ani multi cu freelanceri si ii selectez dupa reviruile facute de altii, cat sunt de buni, cat sunt de rapizi, cat sunt de ieftini samd.

| cre27 a răspuns:

Da. Dă-mi mesaj!

| Winners10 explică (pentru cre27):

Poti spune aici ca nu este nici un secret