| Sorian_Catalin_1977 a întrebat:

De ce imi porneste greu PC-ul? Intra greu in Windows, in timpul navigari prin pc sau pe net se blocheaza cateva secunde, imi incarca greu paginile. Precizez urmatoarele:
1) Am reinstalat Windows.
2) I-am pus toate driverele.
3) Am instalat si i-am dat si scan la antivirus... nicio problema.
4) Am desfacut ventilatorul de procesor, l-am curatat de praf... continua cu aceleasi probleme.
5) Am dat jos placa video, am curatat-o si pe ea de praf... continua cu aceeasi problema.

E windows 7, Intel Core I7 CPU, 3.07 cu 3.07 Ghz, memorie 6Gb.

Stie cineva ce poate avea?

Răspuns Câştigător
| IonutGaby a răspuns:

Daca ai laptop bagati windows 7 home premium este foarte bun pentru laptop(stiu pentru ca si eu il am pe laptop, poti incerca si 8(eu il am pe pc s i este foarte rapid indiferent de cereinte,iit trebuie un gb minim),incearca sa dai upgrade la bios dar nu cred ca-ti va face pc mai rapid,incearca diverse programe de curaatat,,mai in cearca sa cureti hardul C: aaa si inca ceva repara erorile din pc cu acest program windows repair si modifica progrmaele mesenger,etc, daca nu stii run->mersi config->startup si deselectezi ce nu e important, defragmenteaza partitia C: dupa orice instalare, dezinstalare. intra windows uptade si cauti noi uptade-uri si le instalezi si inlocieste driverele cu unele noi descarcale de pe net daca ai nevoie imi lasi mesaj si te ma ajut, acum nu-mi mai aduc aminte funda plz

| Sorian_Catalin_1977 explică (pentru IonutGaby):

Nu e laptop, e desktop. Nu mai merge deloc acum. Luni il duc la reparat. Nu imi mai da imagine. Poate s-a dus placa video. Om vedea. Multumesc mult!

| IonutGaby a răspuns (pentru Sorian_Catalin_1977):

Deci era de la placa video, oricum daca o sa-ti mearga greu incearaca ce am preicizat mai sus, aceste chestii sunt foarte folositoare, sper sa te fi ajutat, Succes

| Sorian_Catalin_1977 explică (pentru IonutGaby):

Gata! Caz elucidat. De la placa video nu e. Placa video e ok, nu aveam imagine pentru ca am un hamster care mi-a evadat si mi-a mancat cablul de conexiune cu monitorul. Am fost cu el la reparat si se pare ca HDD-ul moare usor, usor. Solutia: De schimbat HDD-ul.

Bafta!

7 răspunsuri:
| IonutGaby a răspuns:

Imi lasi mesaj cu id tau si te ajut nu ma last sa ti scriu niste linkuri si te ma ajut pe mess

| Dєєa a răspuns:

Poate ai salvat multe lucruri si ai virusi.

| myhayg a răspuns:

Salut. cred ca ai calculatorul foarte virusat sau ai putini mb ram... iti trebuie macar 2 gb ram sa iti mearga windows 7 bine..bafta

| Sorian_Catalin_1977 explică (pentru myhayg):

Eu cred ca nu te-ai uitat la configuratia lui.