| Daniel072 a întrebat:

Buna seara,din greseala copilul a apasat pe diferite taste de pe tastatura,iar tastele w a s d s-au mutat pe sagetile din dreapta,adica sageata sus este w,sageata jos -s,etc sau inversat si nu stiu cum sa fac tastatura la normal, cine a intampinat aceasta problema? Am bagat windows din nou,, am incercat diferite metode...este ceva din tastatura

Răspuns Câştigător
| MrkiddyKid1 a răspuns:

Tot ce trebuie sa faci e sa apesi tasta "FN" si "W" (in acelasi timp, dar apesi pe FN putin mai repede decat pe W). Dupa care se vor pune la loc.

3 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

E defecta tastatura (e posibil asa ceva, sa apesi o tasta si sa se apese altceva, TOTUSI, e putin probabil ca tastele cursor sa se mute EXACT pe tastele cursor pentru mana stanga in jocuri), asa ca...

SAU

AI TASTATURA PROGRAMABILA, iar noua configurare e salvata in tastatura... incearca sa gasesti programul de programare a tastaturi si sa ii dai "reset to default" dupa care sa salvezi "in device"

| flixbuster a răspuns:

Au patit-o si altii. Vezi aici:

http://superuser.com/......arrow-keys

| Osneros a răspuns:

Ai tastatura mecanica? S-ar putea sa existe pe tastatura un buton cu doua sageti (asemanator cu simbolul de echivalenta, dar nu la fel) care face exact asta.