| MulteeIntrebarii a întrebat:

Bună seara! Este pe aici cineva care mă poate ajuta cu o părere, și anume daca merită să cumpăr o trotineta electrică la mana a doua? Daca da, la ce ar trebui să fiu atentă, ce să urmăresc la ea atunci când îi fac proba?
Poate are cineva mai multă experiență și e dispus să mă ajute cu niste ponturi.

Răspuns Câştigător
| dinaprilie a răspuns:

Buna, eu as proceda asa. As verifica hartiile ( vechimea, daca mai are garantie etc. ) apoi starea bateriei ( cat tine cat de repede se incarca etc ) si mai apoi integritatea trotinetei ( rotile, frana, daca i se misca ceva pe la ea care nu ar trebui sa se miste - sa tragi de ea putin cum s-ar spune sa vezi daca nu cade ceva dupa ea nefiresc ). In rest, vant din spate!

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

La baterie. Nu va tine mult daca a fost incarcata de multe ori.

| sierra1 a răspuns:

" merită să cumpăr o trotineta electrică la mana a doua? "

prețul e bun, da!
atenție la baterie!

| MulteeIntrebarii explică (pentru sierra1):

Mersi mult pentru răspuns și scuze pentru întârzierea mea. Apreciez!

| nadia_chem a răspuns:

Daca merita, nu stim, trebuie sa ii faci si tu o evaluare si apoi sa decizi daca e ok.
Asa, eu zic ca ar merita daca arata bine, e mai noua, poate e inca in garantie si nu a fost prea mult incarcata.

De aceea cere cat mai multe informatii despre ea: cand a fost cumparata, exact ce model e, de cate ori a fost incarcata, cum sunt cauciucurile, daca sunt tocite sau nu, cat tine bateria, sa nu fie zgariata/lovita. Ar fi bine sa mai mergi cu cineva, mai multi ochi nu strica.